Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SRCSANALFORUMHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 1

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapsrcwapgoogleADMİN

x-plore ile cepte programları kendiniz türkçeleştirin

YazarMesaj
bydersimli
Admin
bydersimli

x-plore ile cepte programları kendiniz türkçeleştirin Empty
MesajKonu: x-plore ile cepte programları kendiniz türkçeleştirin   x-plore ile cepte programları kendiniz türkçeleştirin Icon_minitimePtsi Ekim 24, 2011 8:41 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Arkadaşlar öncelikle cep telefonunuza x-plore programını yükleyin sitede mevcuttur gelelim nasıl yapacağımıza türkçeye çevirmek istediğimiz programı telefon hafızasına kurduysanız C:/system/Apps kasöründe veya hafıza kartına kurduysanız programı E:/system/Apps/ klasöründeki program isimleriyle belirtilmiş klasörün içindeki sonu .rsc veya .rxx ile biten dosyanın üzerine gelip bu dosyayı her ihtimale karşı başka bir klasöre kopyalayın sonra 8 tuşuna basın yani hex ile bu dosyayı açın sonra seçeneklere basıp karakter düzenlemeyi seçin sonra lojistiği hareket ettirerek ingilizce yazının üzerine getirip kelimenin türkçe karşılığını yazın hiçbir zaman bir harfi yanlış yazdığınızda (C) ye basmayın çünkü basarsanız o harf silinecek ve dosyadaki harf sayısı azalacağından bir tane bile az olsa program çalışmayacaktır böylelikle türkçeye çevirebilirsiniz..fexplorer'ın bu özelliği yok arkadaşlar

UYARI
Arkadaşlar şu harfleri kullanamazsınız ı-ğ-ş-
türkçeye çevirirken ü-ö-ç-harflerini u-o-c olarak yapın en son bu harfleri seçenekler tuşuna basarak hex düzenlemeye geri dönün
-ç- harfinin hex karşılığı -e7- dir
-ö- harfinin hex karşılğı -f6- dır
-ü- harfinin hex karşılğı -fc-dir

-u- harfinin hex karşılığı 75
-o- harfinin hex karşılığı 6f
-c- harfinin hex karşılığı 63 tür

şunuda unutmayın her harfin arasında nokta bulunmakta .rsc türündeki dosyada bunu noktalarıda değiştirmeyin

Ben yani çilekeş olarak 12 tane programı türkçeye çevirdim birde iconların altındaki program isimlerini bile x-plore ile değiştirdim sizede tavsiye ediyorum kolay gelsin. Smile Smile Smile Smile

x-plore ile cepte programları kendiniz türkçeleştirin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» S60 V5 5800 Cepte Akvaryum[Ön İzlemeli]